UBYTOVÁNÍ | RR49, z.s. - studentská křesťanská organizace ve Zlíně


"Vzchopte se, já jsem to, nebojte se!"

Studentská mše svatá ve Zlíně Setkávání nad Biblí Sportovní den RR49

STATISTIKA PŘÍSTUPŮ

TOPlist

FACEBOOK

GOOGLE TRANSLATE

UBYTOVÁNÍ

Rady a nabídka ubytování

Vloženo: 29. 10. 2017

Hledám spolubydlící/ho na sdílený pokoj v RD, ul. Štefáníkova, 20 m od zastávky Příční. Jedno volné místo. Cena 2350,- včetně energií, internetu. Kontakt: jiri.zajdlik@gmail.com.


Vloženo: 18. 7. 2016

Nabízíme od prázdnin (1. 8. 2016, i později) ubytování v rodinném domě v centru Zlína 3+1 ve spodním patře (celkem asi pro 4-5 osob). Celková cena je 10 tisíc Kč/ měsíčně. Zájemci se mohou obracet na mail (valaskova.jana@email.cz) nebo tel. 777 204 321.


 

8 nejdůležitějších rad o bydlení v nájmu od zkušených studentů (web UlovDomov.cz)

Vyzpovídali jsme studenty, kteří prošli již několika pronájmy, a sepsali jsme pro vás ty nejzásadnější rady. Je to souhrn toho nejzákladnějšího, co byste měli vědět. Ať už se stěhuješ do bytu, kde budeš bydlet s ostatními nebo sám, zapiš si je za uši. Ulehčí ti spoustu potencionálních problémů a hlavně se nenapálíš.

1. Kde, jak, s kým a za kolik?

Zdá se to jako banalita, ale než si začneš shánět bydlení, tak si na chvíli sedni a ujasni si, zda budeš chtít bydlet sám, se svými kamarády nebo s cizími lidmi. Spolubydlení i pronájem mají své výhody i nevýhody, které je třeba zvážit. Popřemýšlej jestli ti záleží na podlaží, na oddělené koupelně a záchodu, na světové straně a mnohém dalším. Důležitou otázkou je i lokalita a nájemní cena. Čím dále je byt od centra, tím je většinou levnější. Cenu ovlivňuje i to, zda je byt vybavený či nevybavený. To všechno se lépe dočteš tady.

2. Tahák i na prohlídku

Kdo někdy byl na prohlídce bytu, jistě zná ten pocit, jak těsně po zavření dveří si vzpomene na nějakou otázku, na kterou se zapomněl zeptat. Dopředu si promysli, co všechno tě zajímá, co všechno je třeba zkontrolovat. Na prohlídce si to pak ideálně zapiš, ať později můžeš jednoduše vybrat to pravé bydlení. Pokud si všechno tohle chceš ulehčit, vytiskni si Tahák nájemníka. Je nachystaný přímo pro tebe.

3. Smlouvy dělají pořádek

Podepsání smlouvy mezi pronajímatelem a nájemcem je samozřejmostí. Důležité však je, aby každá strana rozuměla všemu a věděla své práva či povinnosti. Předejdeš zmatku a zbytečným tahanicím v budoucnu.Doporučujeme se podívat na Generátor smluv, kde nalezneš vzorovou nájemní smlouvu, výpověď a další, aniž bys musel platit právníkovi. Pokud by se ti pronajímatel snažil podstrčit smlouvu významně jinou než je vzorová, obrať se raději na právní pomoc.

4. Peníze dělají ještě větší pořádek

Zvýšenou pozornost věnuj právům a povinnostem ohledně kauce a záloh na služby. Pokud v bytě nic nezničíš, nezpůsobíš pronajímateli žádnou škodu a platíš nájem, pronajímatel by ti měl vždy celou kauci vrátit. Narazíš bohužel i na pronajímatele, kteří mají s vrácením kauce problém, tak na to pozor. Vyučtování záloh se provádí oproti reálným fakturám a přeplatek by ti měl být vždy vrácen.

5. Stěhování národů

Stěhování bývá otrava, ale pokud máš v čem a čím stěhovat, tak půlka starostí je za tebou :). Nejlepší je stěhovat v banánových krabicích, protože toho hodně unesou a dobře se přenášejí.Pokud nevíš, kde je obstarat, tak jsme to sepsali sem.

6. Kdo je klíčovým hráčem?

Předtím než si nastěhuješ věci do bytu, tak doporučujeme domluvit se s majitelem na vyměně FABky u dveří. Nikdy nevíš, kdo všechno má od bytu klíče. Vykradený byt tímto způsobem je jak ze špatného snu, protože bez známek vniknutí se to těžko s policií řeší. Návod na výměnu zámku nalezneš třeba tady.

7. Nepřijde exekuce a kdo je vlastně pronajímatel?

Tady zpozorni. Není nic horšího, než řešit problémy s tím, že pronajímatel má nějaké dluhy a jeho nemovitost je v exekuci. Nebo třeba zjištění, že pronajímaný byt vůbec nevlastní. Vždy než podepíšeš smlouvu s majitelem, nahlédni do katastru nemovitostí.

8. Není lokalita jako lokalita

Stěhuješ se do studijního města poprvé? Zjisti si důkladně, do jaké čtvrti se stěhuješ, kdo budou tvoji sousedé a jak vypadá okolí bytu. Některé oblasti ve větších městech spadají do sociálně vyloučenýchZde je jejich mapa.

I když bydlení v nájmu se pro mnohé může zdát procházka růžovou zahradou, dokáže skrývat nástrahy. Těchto málo bodů je naprosté minimum, kterým se při bydlení v nájmu řiďte. Šiřte tyto rady mezi další studenty.

Hodně štěstí s nájemním bydlením

Tým UlovDomov.cz


Nabízím pronájem pokojů v nově zrekonstruovaném moderním domě v centru Zlína (ul. Štefánikova čp. 2454, u Evang. kostela) Pokoje se nacházejí ve dvou patrech domu, kde na každém poschodí se nachází společná kuchyně se spotřebiči (trouba pečící, mikrovlná trouba, lednice, rychlovarná konvice, zákl. nádobí), dvě koupelny a dvě samostatné toalety. Pokoje jsou vybaveny pracovními stoly se židlemi, skříně, postele. Cena ve dvoulůžkovém pokoji 2900,-Kč/osoba/lůžko. V ceně nájmu je zahrnuto nájemné, inkaso, vysokorychlostní internet, digitální televize. V přápadě zájmu volejte číslo 773 217 765 (7.30 hod. - 14.30 hod) nebo E-mail:  info@nemecek.com


Nabízím ubytování pro dívku v rodinném domě (v pokoji spolu s jednou dívkou) na Jižních Svazích u aquaparku. Cena 2000Kč na měsíc.
mail: klara.mnichova@seznam.cz , tel. 728 112 959


Pokud chcete dostávat ohlášky elektronicky, vložte svůj e-mail:

Svařáková čajovna
18.12.2019, 19 fotek

Svařáková čajovna

Křížová cesta na Provodově
12.04.2012, 14 fotek

Křížová cesta na Provodově

SPONZOŘI A PARTNEŘI

www.farnostzlin.cz
www.navlacil.cz
www.vkhcr.cz

 

- - -

ALBI

 

 


VKH ČR

www.rr49.cz | RR49, z.s. - studentská křesťanská organizace | Sadová 149, 760 01 Zlín | info@rr49.cz | Code by PCHweb.cz