Zveme tě na první ročník Noční hry RR49 ve Zlíně.

Sraz je po studentské mši v 19:45 u studentského klubu „Pod Kánoí“. Konec hry bude mezi 22:00 a 23:00. Zájemci prosím přihlašujte se do soboty 19. 10. do 24:00. Bude i pár volných míst pro nepřihlášené, ale tím, že se přihlásíte dopředu, nám usnadníte práci. Díky tomu ušetříme hodně času na začátku a zbude nám více času na samotnou hru.

Přihlašovat se můžete pomocí tohoto dotazníku.


Psal se rok 1927, Tomáš Baťa právě dokončoval svůj velký projekt s názvem „Nemocnice“. Aby zajistil kvalitní úroveň zdravotnické péče, otevřel Zlín dalším novým obyvatelům. Tito lidé disponovali vzděláním ve zdravotnictví, a mohli tak přispět ke zdokonalení zdravotní péče. Jak už to tak bývá, této situace se s nadšením chopili Baťovi nepřátelé, jeho konkurence. Mezi zdravotní sestry a bratry se tedy infiltrovali tajní agenti a agentky. Byli najatí konkurenčními obuvnickými firmami působícími v Československu. Tito falešní zdravotníci měli mnohem víc práce, než ti ostatní. Po směně se pod rouškou tmy vydávali do zlínských ulic. Tajně pátrali po významných místech, po čemkoliv, kde by odhalili nějaké Baťovo slabé místo. Zkrátka hledali cokoliv, co by jim umožnilo úspěšnému obuvníkovi uškodit.

Baťa se brzy dovtípil, že něco není  úplně v pořádku. Poznal, že má mezi svými lidmi tajné agenty. Této přítěže se potřeboval co nejrychleji zbavit, a tak vymyslel plán. Vyhlásil mezi svými pracovníky, že každému, kdo udá zlovolného agenta, vyplatí bonus ve výši jeho měsíčního platu. 

Když agenti zjistili, že se z nich stala štvaná zvěř, rozhodli se vytěžit ze vzniklých komplikací co nejvíce peněz. Bylo zřejmé, že se o nich o všech Baťa nakonec dozví. Obyvatelé Zlína každou chvíli odhalí, kdo mezi ně nepatří. Kdo ale nejlépe pozná tajného agenta mezi ostatními? Přece sám agent. Skupiny agentů se začaly udávat navzájem. Každým udáním se zvýšila pravděpodobnost, že na ně Baťa třeba nakonec nepřijde. Hlavně ale za každého udaného agenta dostal práskač tučnou finanční odměnu. Paradoxně se tak agenti za peníze ničili navzájem. Díky tomu byly Baťovy závody opět brzy v bezpečí.

Která skupina agentů vyjde z tohoto závodu o čas nejlépe? To záleží jen na vás. Budete se hnát od místa k místu, abyste jich měli co nejvíce? To vás ale jistě někdo uvidí. Nebo budete pomalejší, ale opatrnější? Třeba pak však nestihnete navštívit všechna významná místa a uteče vám něco, co by Baťovy konkurenty nesmírně zajímalo. Nebo se budete snažit vyřadit ze hry co možná nejvíce protihráčů?