Fotogalerie 2019/2020

Závěrečný táborák 2020
V pondělí 15. června jsme zakončili akademický rok 2019/2020 Závěrečným táborákem v lese na Jižních Svazích.
Cyklopouť 2020
Dňa 13. 6. 2020 sme mali príležitosť zašportovať si. Tentokrát na bicykli na Vartovňu pri Liptáli. Pridal sa k nám dokonca aj otec Kamil, s ktorým sme mali omšu. Vďaka Otče. Okrem fotiek sme urobili tentokrát i živé vstupy z cykloupouti.
Discgolf 18.05.2020
V pondělí 18. května jsme se vydali na Jižní Svahy, zahrát si discgolf na zdejším discgolfovém hřišti.
Videoklipová křížová cesta 2020
V pondelok 9. 3. 2020 sme mali možnosť prežiť netradičnú krížovú cestu. Doprevádzal ju náš vzácny hosť, bývalý zlínsky kaplán P. Pavel Šupol. Jednotlivé zastavenia sme prežili so zamyslením i videoklipom známeho aj menejznámeho interpréta.
Scholový večer 02.03.2020
V pondělí 2. března jsem se sešli v Klubu Pod Kánoí na akci Schola mixuje. Zde pro nás byly připraveny míchané nápoje a soutěž ve zhudebňování žalmů. Všichni zájemci se rozdělili do tří skupinek pod vedením některého zkušeného scholisty a pustili se do komponování. Všechny tři skupiny si ze tří možností vybraly žalm 139 – Hospodine, ty mě zkoumáš a znáš a výsledek nás všechny překvapil. Každá skupinka pojala úkol trochu jinak a v závěrečném hlasování obdržela nejvíce hlasů skupinka Afrika, která zaujala svým multi-instrumentálním doprovodem. Doufáme, že někteří účastníci také brzy rozšíří řady naší scholy. 🙂
Popeleční středa s RR49 (2020)
Na Popeleční středu 26. února jste měli možnost se potkat se členy RR49 u kostela při rozdávání symbolické postní večeře – chleba se solí.
Masopustní veselice 2020
V pondělí 24. února se v Klubu Pod Kánoí konala Masopustní veselice, kterou jsem zakončili liturgické mezidobí před začátkem doby postní. Bylo pro nás připraveno dobré jídlo a vinař Tomáš Kotal pro nás připravil košt vína. K poslechu a tanci hrála Cimbálová muzika Vonica ze Zlína.
Přednáška: Pozitiva a negativa současné hudby
V pondělí 17. 2. 2020 jsme mezi námi přivítali na studentské mši svaté otce Pavla Šupola z Otrokovic, který si pro nás v Klubu Pod Kánoí připravil přednášku o pozitivech a negativech současné hudby. Přinesl nám svůj osobitý pohled k poslouchání různých žánrů hudby a svoje tvrzení dokládal různými svědectvími i vlastní zkušeností a různými hodnotnými ukázkami současné křesťanské hudby. Děkujeme mu za jeho návštěvu a těšíme se březnu na viděnou.
Modlitba Taizé 10.02.2020
V pondělí 10. února jsme měli po studentské mši možnost zúčastnit se modlitby Taizé. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu této modlitby.
Biblické tance 03.02.2020
Dňa 3. 2. 2020 sa po študentskej mši na nás všetkých tešíla skvelá lektorka na biblické tance pani Alena Čípová. Teraz sa jednalo o ukážkovú hodinu pre tých, čo to ešte nezažili. Ináč skvelá príležitosť zatancovať si a pritom ešte ich chváliť Boha. Veď pozrite si i fotky.
Pomazánkový večer 27.01.2020
V pondělí 27. ledna se uskutečnil Pomazánkový večer. Byli jsme mile překvapeni množstvím pomazánek, kterých se sešlo celkem 13, a asi pro všechny bylo těžké vybrat tu nejlepší, takže nám hlasování bylo ulehčeno možností volby ne jedné, ale dvou nejlepších pomazánek. Nejvíce hlasů získala Jeňova pomazánka s názvem Pivní základ.
Přednáška: Tajemství Černobylu
V pondělí 20. ledna jsme měli možnost zúčastnit se přednášky Tajemství Černobylu, kterou si pro nás připravil Jirka Sviták. Před zaplněným Klubem Pod Kánoí prezentoval svoje fotografie a zážitky ze „zakázané zóny“ v okolí bývalé Černobylské jaderné elektrárny.
Lectio divina 13.01.2020
Dňa 13. 1. 2020 sme sa po študentskej mši tentokrát stíšili nad Božím slovom v Klubu Pod Kánoí pri Lectio divina. Akciu viedol otec Kamil. Bola to možnosť nielen vypočuť si Božie slovo, ale aj zdieľať časti, ktoré sa nás dotkli. Rovnako, ako vnímame čítané slovo v svojom živote.
Plánovací víkendovka v Bílovicích 2020
V druhém lednovém víkendu jsme vyrazili na víkend mimo Zlín, abychom stmelili tým a naplánovali další úspěšný půlrok. Zakotvili jsme na faře v Bílovicích, která nám skvěle sloužila i jako startovací bod pro náš výlet po okolí. O dobré jídlo se nám postaral super akční tým zlínských skautů – Gingo, Kuba a Jeňa. Připravili pro nás i outdoorové aktivity a my jim za jejich pomoc a výtečná jídla moc děkujeme. Pilně jsme se také radili a plánovali; příštích 6 měsíců bude opravdu nabitých, tak se za námi přijďte podívat na pondělí akce v Klubu Pod Kánoí a posuďte sami.
Večer deskových her 06.01.2020
V pondělí 6. 1. 2020 jsme ve velkém počtu lidí zahájili nový rok Večerem deskových her. Návštěvníci si mohli užít nejen deskovky s přáteli, ale dát si i dobrou kávu, kterou pro nás připravili zlínští skauti Gingo a Rony. Také chceme velmi poděkovat naší farnosti, která nám připravila nečekaný catering.
Svařáková čajovna 2019
V pondělí 16. prosince nás v Klubu Pod Kánoí čekala předvánoční Svařáková čajovna. Jak už název napovídá, nechyběl svařák a další nápoje z nabídky Čajovny RR49. V průběhu večera jsme také měli možnost vyzkoušet si své znalosti vánočních zvyků a typických vánočních filmů při Vánočním kvízu. Děkujeme zlínským skautům Jeňovi a Gingovi, kteří akci zorganizovali a pomohli připravit.
Přednáška: Morava v rozkvětu, Morava v plamenech
Přednáška doktoranda Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Mgr. Kryštofa Kouřila, nás v pondělí 9. prosince zavedla do 2. poloviny 17. století, kdy se Morava vzpamatovávala z následků Třicetileté války. V té době se olomouckým biskupem stal Karel II. z Liechtensteinu-Kastelkorna, který po sobě zanechal řadu památek, z nichž je třeba na prvním místě jmenovat Arcibiskupský zámek v Kroměříži a přilehlé zahrady, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Přednáška: Dobrovolníkem v Angole
V pondělí 2. prosince jsme měli možnost trochu poznat africkou Angolu, ve které jeden rok pobýval zlínský rodák Pavel Slezák alias Hugo a pracoval tam jako dobrovolník v salesiánské misii v pobřežním městě Benguela. Podělil se s námi o své zážitky a zkušenosti, a tak nám trochu přiblížil život v této bývalé portugalské kolonii.
Silvestrovské plesání 2019
Fotogalerie aktualizována. V sobotu 30. listopadu jsme společně se zlínskými farníky zakončili liturgický rok při Silvestrovském plesání, které se letos poprvé konalo ve Fryštáku. Všechny fotky naleznete na adrese: www.zonerama.com/NatocimTocz1/Album/5822744
Bowlingový turnaj 2019
V pondělí 18. listopadu se v Bowling pizza Komín na Jižní Svazích konal Bowlingový turnaj. Z celkového počtu 23 hráčů se vítězem stal Ondra Škrabal.
Tour de Dušičky 2019
Dňa 4. 11. 2019 po študentskej mši naše kroky smerovali na cintorín celý presvietený farebnými sviečkami. Áno, čakala nás akcia Tour de Dušičky. Spolu sme vyrazili autobusom na to tiché miesto, kde sme sa pomodlili pobožnosť i ďalšie modlitby potrebné k odpustkom. Každý z nás mal príležitosť priniesť zapálenú sviečku na rodinný alebo opustený hrob a pomodliť sa za tú dušu. Krásne gesto. Tešíme sa na Vás i pri ďalšej akcii.
Noční hra 2019
V pondělí 21. 10. po studentské mši byla připravena Noční hra po Zlíně. V Klubu Pod Kánoí se nakonec sešlo 14 natěšených mladých lidí, připravených si užít večer ve Zlíně. Rozdělili se do týmů a následně si vyslechli nenáročná pravidla. Následně se „vyběhlo“ do nočního Zlína. Úkoly byly připravené hlavně v centru, ale i na Jižních Svazích. Trasu a celý plán si vymyslela skupina soutěžících sama. Do cíle došli všichni účastníci s úsměvem na rtech a hezkou vzpomínkou. Tak snad se nás příště sejde víc 🙂
Přednáška: Na skok do Izraele
Dňa 14. 10. 2019 nás čakala po študentskej omši veľmi zaujímavá a obohacujúca prednáška o Izraeli od Martiny a Honzy Vajďákových. Nechýbalo plno krásnych fotiek, zdieľanie zážitkov i pár trapasov.
Grilovačka pro prváky 2019
V pondělí 7. října se uskutečnila Grilovačka pro prváky. Letošní prváci měli možnost se seznámit se staršími studenty i vzájemně mezi sebou. Děkujeme Petrovi a ostatním, kteří pomáhali s grilováním.
Zahajovací studentská mše 2019
V pondělí 30. září jsme se letos poprvé setkali při Zahajovací studentské mši. Po skončení mše se prváci a další nováčci mohli seznámit s RR49 a poté jsme se všichni sešli v Klubu Pod Kánoí, kde byl pro nás připraven raut. Ti, kdo vydrželi až do konce, měli příležitost vyzkoušet si židovské tance pod vedením katechetky Aleny.

Oznamy

Těšíme se na Tebe v pondělí na Studentské mši svaté v 18:30 a po jejím skončení proběhne Spolčo na Faře – počkáme na Tebe před kostelem. 🙂

___
MLÁDEŽNÍČEK ke stažení zde
Mládežníček je zpěvník používaný při studentských mších.

Facebook

Facebook Pagelike Widget

PŘIDEJ SE

Zlínská nezisková organizace Domek hledá dobrovolníky na školní rok 2022/2023 pro program DVĚ D.

Dobrovolnický program zaměřený na začleňování dětí s nejrůznějším handicapem do společnosti prostřednictvím dobrovolníků

Více informací naleznete zde:

DveD  [PDF]

O programu

SPOLEČENSTVÍ ČISTÝCH SRDCÍ

Sdružení mladých svobodných lidí od 15 let, kteří chtějí růst k ideálu čistého srdce (žádné falešné jednání, dodržování předmanželské čistoty, duchovní růst ze svátostí).


Růženec za svět
– každý den se modlí za jeden stát ve světě.
Modlitební řetězec

Věříme, že díky nepřetržitým modlitbám můžeme přinést mnoho Božího požehnání do naší země, našich rodin, i do všeho, co konáme.

1 000 000 Otčenášů za papeže
Nepřetržitá modlitba růžence za mír ve světě

– modlí se lidé z celého světa


Poutní místa v ČR

Mapa poutních míst

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Najdete nás i na Instagramu.