Zahajovací studentská mše 2019
V pondělí 30. září jsme se letos poprvé setkali při Zahajovací studentské mši. Po skončení mše se prváci a další nováčci mohli seznámit s RR49 a poté jsme se všichni sešli v Klubu Pod Kánoí, kde byl pro nás připraven raut. Ti, kdo vydrželi až do konce, měli příležitost vyzkoušet si židovské tance pod vedením katechetky Aleny.
Grilovačka pro prváky 2019
V pondělí 7. října se uskutečnila Grilovačka pro prváky. Letošní prváci měli možnost se seznámit se staršími studenty i vzájemně mezi sebou. Děkujeme Petrovi a ostatním, kteří pomáhali s grilováním.
Přednáška: Na skok do Izraele
Dňa 14. 10. 2019 nás čakala po študentskej omši veľmi zaujímavá a obohacujúca prednáška o Izraeli od Martiny a Honzy Vajďákových. Nechýbalo plno krásnych fotiek, zdieľanie zážitkov i pár trapasov.
Noční hra 2019
V pondělí 21. 10. po studentské mši byla připravena Noční hra po Zlíně. V Klubu Pod Kánoí se nakonec sešlo 14 natěšených mladých lidí, připravených si užít večer ve Zlíně. Rozdělili se do týmů a následně si vyslechli nenáročná pravidla. Následně se „vyběhlo“ do nočního Zlína. Úkoly byly připravené hlavně v centru, ale i na Jižních Svazích. Trasu a celý plán si vymyslela skupina soutěžících sama. Do cíle došli všichni účastníci s úsměvem na rtech a hezkou vzpomínkou. Tak snad se nás příště sejde víc 🙂
Tour de Dušičky 2019
Dňa 4. 11. 2019 po študentskej mši naše kroky smerovali na cintorín celý presvietený farebnými sviečkami. Áno, čakala nás akcia Tour de Dušičky. Spolu sme vyrazili autobusom na to tiché miesto, kde sme sa pomodlili pobožnosť i ďalšie modlitby potrebné k odpustkom. Každý z nás mal príležitosť priniesť zapálenú sviečku na rodinný alebo opustený hrob a pomodliť sa za tú dušu. Krásne gesto. Tešíme sa na Vás i pri ďalšej akcii.
Bowlingový turnaj 2019
V pondělí 18. listopadu se v Bowling pizza Komín na Jižní Svazích konal Bowlingový turnaj. Z celkového počtu 23 hráčů se vítězem stal Ondra Škrabal.
Silvestrovské plesání 2019
Fotogalerie aktualizována. V sobotu 30. listopadu jsme společně se zlínskými farníky zakončili liturgický rok při Silvestrovském plesání, které se letos poprvé konalo ve Fryštáku. Všechny fotky naleznete na adrese: www.zonerama.com/NatocimTocz1/Album/5822744
Přednáška: Dobrovolníkem v Angole
V pondělí 2. prosince jsme měli možnost trochu poznat africkou Angolu, ve které jeden rok pobýval zlínský rodák Pavel Slezák alias Hugo a pracoval tam jako dobrovolník v salesiánské misii v pobřežním městě Benguela. Podělil se s námi o své zážitky a zkušenosti, a tak nám trochu přiblížil život v této bývalé portugalské kolonii.
Přednáška: Morava v rozkvětu, Morava v plamenech
Přednáška doktoranda Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Mgr. Kryštofa Kouřila, nás v pondělí 9. prosince zavedla do 2. poloviny 17. století, kdy se Morava vzpamatovávala z následků Třicetileté války. V té době se olomouckým biskupem stal Karel II. z Liechtensteinu-Kastelkorna, který po sobě zanechal řadu památek, z nichž je třeba na prvním místě jmenovat Arcibiskupský zámek v Kroměříži a přilehlé zahrady, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Svařáková čajovna 2019
V pondělí 16. prosince nás v Klubu Pod Kánoí čekala předvánoční Svařáková čajovna. Jak už název napovídá, nechyběl svařák a další nápoje z nabídky Čajovny RR49. V průběhu večera jsme také měli možnost vyzkoušet si své znalosti vánočních zvyků a typických vánočních filmů při Vánočním kvízu. Děkujeme zlínským skautům Jeňovi a Gingovi, kteří akci zorganizovali a pomohli připravit.
Večer deskových her 06.01.2020
V pondělí 6. 1. 2020 jsme ve velkém počtu lidí zahájili nový rok Večerem deskových her. Návštěvníci si mohli užít nejen deskovky s přáteli, ale dát si i dobrou kávu, kterou pro nás připravili zlínští skauti Gingo a Rony. Také chceme velmi poděkovat naší farnosti, která nám připravila nečekaný catering.
Lectio divina 13.01.2020
Dňa 13. 1. 2020 sme sa po študentskej mši tentokrát stíšili nad Božím slovom v Klubu Pod Kánoí pri Lectio divina. Akciu viedol otec Kamil. Bola to možnosť nielen vypočuť si Božie slovo, ale aj zdieľať časti, ktoré sa nás dotkli. Rovnako, ako vnímame čítané slovo v svojom živote.